Zabawki dla niemowląt wylewają się ze sklepowych półek, przez co ciężko jest dokonać odpowiedniego wyboru. Mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo każdego malucha, należy wybrać odpowiednie zabawki dla niemowlaka, które nie tylko dostarczą mu od groma rozrywki, ale także będą edukować i uczyć. Jakie zabawki dla niemowlaka będą odpowiednie i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Czym się kierować przy wyborze zabawki?

Jakość i bezpieczeństwo

Przeglądając zabawki interaktywne dla niemowląt, należy sprawdzić, czy posiadają one certyfikat CE. Jest to certyfikat bezpieczeństwa UE, które muszą posiadać wszystkie zabawki, które trafiają na polski rynek. Chcąc go otrzymać, producenci zabawek dla dzieci muszą spełnić szereg wymogów oraz restrykcyjnych norm.

Oznaczenie wieku

Wybierając zabawki dla noworodka, ważne jest, aby dobrać je odpowiednio do wieku malucha. Zapis 3m+ oznacza, że zabawka będzie odpowiednia dla dzieci, które ukończyły trzeci miesiąc życia, natomiast zabawki 6m+ przeznaczone są dla dzieci, które ukończyły szósty miesiąc życia.

Materiały, z jakich zrobiona jest zabawka

Dla dzieci przed 6. miesiącem życia należy wybrać zabawki wykonane z miękkich materiałów, które nie wyrządzą dziecku krzywdy podczas wkładania ich do buzi — doskonale sprawdzą się maskotki dla niemowląt. Dla maluchów po 6. miesiącu można wybrać bezpieczny plastik, który nie odbarwi się pod wpływem śliny, lub zabawki wykonane z drewna.

Zabawki dla niemowląt

Jako pierwsza zabawka dla dziecka, doskonale sprawdzi się taka, która będzie stymulować wzrok. Niemowlęta w wieku 0-3 miesięcy nie potrafią jeszcze łapać i bawić się zabawkami. Ich ostrość wzroku jest bardzo słaba, dlatego zabawki kontrastowe dla niemowląt będą najlepszym wyborem. Doskonale sprawdzą się maskotki, miękkie książeczki lub mata sensoryczna dla niemowląt

Miękkie grzechotki, które są proste do chwytania, będą świetną propozycja na zabawkę do łóżeczka Jednak najpopularniejszym rozwiązaniem są zdecydowanie pozytywki do łóżeczka, które nie tylko przyciągną wzrok malucha, ale także ukoją go do snu swoimi łagodnymi dźwiękami.

Ząbkowanie u maluchów zaczyna się zwykle od 3. miesiąca i sprawia dzieciom duży ból. Aby pomóc się z nim uporać, warto zdecydować się na nietoksyczne gryzaki, które będą łatwe w myciu i dezynfekcji. Kolorowy gryzak zadba o rozrywkę dziecka oraz złagodzi bolesne dolegliwości.

Nie należy przesadzać z ilością zabawek

Wybierając zabawki dla niemowląt warto zachować zdrowy umiar i nie przesadzić z ich ilością — kolorowa zabawka wprawia dziecko w mocne pobudzenie, co może skutkować płaczem i rozdrażnieniem. Lepiej skupić się na stymulacji jednego lub maksymalnie dwóch zmysłów i stopniowo dawkować dziecku wrażenia. Odpowiednio dobrane zabawki interaktywne dla niemowląt mogą skutecznie wesprzeć prawidłowy rozwój dziecka, wpływając na sensorykę oraz motorykę. W ofercie naszego sklepu posiadamy najlepsze zabawki dla niemowląt, które gwarantują wysoką jakość oraz bezpieczeństwo.