Zabawki interaktywne dla dzieci są chętnie wybierane przez rodziców, którzy stawiają na rozwój swoich dzieci już od najmłodszych lat. W sklepach można znaleźć różnego rodzaju zabawki edukacyjne dla dzieci w każdym wieku, które nie tylko zapewnią dziecku rozrywkę, ale także pozwolą nabyć i rozwinąć umiejętności. Jak wybrać odpowiednie zabawki interaktywne i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zabawki edukacyjne — nauka i zabawa w jednym

Dzieci, zwłaszcza te mniejsze, bacznie obserwują otaczający ich świat, który wzbudza w nich ogromną ciekawość. Maluchy bardzo szybko się uczą, czerpiąc wiedzę z otaczających przedmiotów i zachowań dorosłych. Wszelkie doznania są niezbędne w prawidłowym rozwoju każdego malucha a dostarczyć je dziecku można za pomocą m.in. wspólnej zabawy, filmów i bajek oraz zabawek edukacyjnych. Zabawki edukacyjne to doskonały pomysł na prezent dla dziecka w każdym wieku, który z pewnością ucieszy nie tylko malucha, ale także rodziców.

Dlaczego warto zainwestować w zabawki interaktywne dla dzieci?

Odwiedzając niemal każdy sklep dla dzieci, można zaobserwować ogromny wybór zabawek edukacyjnych dla dzieci o różnych funkcjach, kształtach i kolorach. Każda zabawka interaktywna odpowiada za stymulację rozwoju innej sfery poznawczej dziecka — można wybrać zabawki, które przyczynią się do rozwoju słuchu, wzroku, dotyku lub koncentracji i zapamiętywania. Na rynku dostępne są także zabawki, które rozwiną kreatywność i wyobraźnię dziecka oraz takie, które wpływają na rozwój ruchowy i koordynację.

Jak wybrać odpowiednie zabawki interaktywne dla dzieci?

Aby nauka poprzez zabawę była skuteczna, należy właściwie dopasować zabawkę do wieku dziecka. Bezpieczeństwo pociechy jest najważniejsze, dlatego powinniśmy kierować się proponowaną przez producenta kategorią wiekową. Można pozwolić dziecku na zabawę produktem przeznaczonym dla starszych dzieci, jednak powinno się to odbywać wyłącznie w obecności i pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Wybierając zabawki edukacyjne dla roczniaka, warto postawić na takie, które będą rozwijać jego sfery poznawcze i koordynację. Gra zręcznościowa balansujący księżyc lub gąsienica magnetyczna pozytywnie wpłyną rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz nauczą cierpliwości i skupienia.

Dzieci w wieku 2 lat powoli uczą się rozpoznawać otoczenie i rozwijać logiczne myślenie. Decydując się na zabawki edukacyjne dla 2 latka, warto postawić np. na klocki edukacyjne z różnymi wzorami do ułożenia. Łącząc naukę i zabawę w jednym, zabawka jest bardzo pomocna w nauce nazw kolorów i zwierzątek.

Zabawki interaktywne dla 3-latków w formie zwierzątek to świetny sposób na naukę odpowiedzialności, cieprliwości oraz języka obcego. Robopiesek interaktywny to doskonały pomysł na prezent dla maluchów kochających zwierzęta. Piesek uczy postępowania z prawdziwym zwierzakiem i wspomaga naukę języka angielskiego.

Zabawki edukacyjne jako idealny prezent dla dziecka

Odpowiednio dobrane do wieku zabawki interaktywne dla dzieci dostarczą dużą dawkę rozrywki i wiedzy ciekawym świata maluchom. Nasz sklep dla dzieci oferuje szeroki wybór zabawek, które zadbają o prawidłowy rozwój każdego malucha.