• Kategorie
  • Szukaj
  • Smoczki dla noworodka

Smoczki dla noworodka oraz nieco starszego maluszka powinny być odpowiednio dobrane do wieku. Ich prawidłowy rozmiar zapewni bezpieczne użytkowanie. Ponadto warto zwrócić uwagę na materiał wykonania oraz jego kształt. Smoczki dla niemowląt to produkty cieszące się dużym zainteresowaniem. Dlatego też znajdziemy je w wielu różnych modelach, wzorach i kolorach. Nasz sklep dla dzieci ma w swojej ofercie duży wybór smoczków.Wykonane z bezpiecznych materiałów i posiadające odpowiednie atesty, zapewnią Twojemu maluszkowi uspokojenie oraz zaspokoją potrzebę ssania. Znajdziesz tutaj artykuły pochodzące jedynie od sprawdzonych i renomowanych producentów. Zapoznaj się z naszym bogatym asortymentem i wybierz najlepszy smoczek dla niemowlaka!

Smoczki dla niemowląt – który wybrać?

Choć wśród wielu rodziców nadal trwa dyskusja, czy warto decydować się na smoczek dla niemowlaka, faktem jest, że prawidłowo używany i dostosowany, może przynieść dziecku wiele korzyści. Wśród dostępnych modeli znajdziemy te odróżniające się rozmiarem, materiałem wykonania oraz kształtem. To, który sprawdzi się najlepiej, zależy od indywidualnych preferencji maluszka. Smoczki dla niemowląt dostępne są w rozmiarach S, M oraz L. Z najmniejszych można korzystać zaraz po narodzinach. Średnie przeznaczone są dla dzieci od 6 miesiąca życia, a duże po 18 miesiącu życia. Szczególnym rodzajem jest smoczek dla wcześniaka. To modele jeszcze mniejsze niż klasyczne S.

Wysokiej jakości smoczek dla niemowlaka

Oprócz rozmiaru smoczki dla noworodków i niemowląt różnią się materiałem, z którego zostały wykonane. Do wyboru mamy smoczki silikonowe oraz kauczukowe. Wszystkie zawierają swoje zalety. Pierwsze to produkty trwałe oraz nieulegające odkształceniu. Syntetyczna produkcja powoduje, że są bezwonne i bezsmakowe. Drugie natomiast to artykuły wytwarzane z naturalnego kauczuku. Mają charakterystyczny brązowy kolor, są miękkie i przyjemne w dotyku. Warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych produktów i wybrać ten, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Ponadto smoczek dla niemowlaka może mieć różny kształt gumki. Wyróżniamy:

  • smoczki anatomiczne lub ortodontyczne,
  • smoczki płaskie lub symetryczne,
  • smoczki okrągłe,
  • smoczki uspokajające (dynamiczne).

Warto pamiętać, że najlepsze smoczki to te, które przypadną do gustu maluszkom. Po zapoznaniu się z konkretnymi modelami, przemyśl zachowania swojego dziecka, aby dopasować go do jego potrzeb.

Smoczki i nie tylko – asortyment sklepu Geniuszek

Smoczki dla niemowląt to niejedyne artykuły, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Przygotowując wyprawkę dla noworodka lub uzupełniając brakujące akcesoria dla niemowląt, sprawdź również:

Te oraz wiele innych produktów dostępne jest na Geniuszek.com. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i składania zamówień!